Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Student UZ wyróżniony w konkursie Young Experts Day

23 maja 2022 r.

 

DSC_7284r.jpg

Bartłomiej Zadworny, student III roku kierunku politologia na UZ; fot. K. Adamczewski

Podczas drugiego dnia konferencji THREE SEAS ONE OPPORTUNITY, która odbyła się w dniach 18-19 maja się na Uniwersytecie Zielonogórskim, zorganizowanej przez Instytut Nauk o Polityce i Administracji UZ, periodyk „Układ Sił” oraz Collegium Nobilium Opoliense,  ogłoszono wyniki konkursu Young Experts Day - konkursu referatów młodych ekspertów.  Wzięło w nim udział 11-tu studentów z 6 uczelni w Polsce.

Celem konkursu było zachęcenie młodych ludzi do zgłębiania wiedzy i przedstawienia wyników badań w odniesieniu do Trójmorza. Do konkursu zgłosili się studenci politologii, dziennikarstwa oraz ekonomii z Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Zielonogórskiego.

 

Wyróżnienie w konkursie otrzymał Bartłomiej Zadworny z Uniwersytetu Zielonogórskiego, student III roku kierunku  politologia.


Referaty dotyczyły tematyki regionu Trójmorza, ale także szerzej Europy Środkowowschodniej, obszaru Bałkanów, ponieważ nie chcieliśmy się ograniczać w tematyce konkursu wyłącznie do Trójmorza. Tematy, które pojawiły się – skupiały się zarówno na wątkach geopolitycznych, również z trwającą wojną w Ukrainie i tego, w jaki sposób Trójmorze mogłoby budować bliższe relacje z Ukrainą w tych nowych okolicznościach. Pojawiły się również tematy ekonomiczne związane z rozwojem poszczególnych państw, regionu Trójmorza, także bardzo szeroka perspektywa różnego rodzaju zagadnień - tłumaczy Marek Stefan, zastępca redaktora naczelnego „Układ Sił”.

 

Nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca jest publikacja artykułu w magazynie „Układ Sił”, który koncentruje się na stosunkach międzynarodowych,  możliwość odbycia stażu w jednej z instytucji publicznych oraz statuetka.
 

Była to pierwsza edycja Young Expert Day. Organizatorzy liczą, że konkurs zagości podczas następnych konferencji. 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT