Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Studentka UZ uczestniczką I edycji Grand Tour – poznaj samego siebie!

BZWBK_logo.jpg

9.09.2014 r.

 

Wystartowała I edycja Grand Tour – poznaj samego siebie!, programu realizowanego przez Bank Zachodni WBK w ramach Santander Universidades. Przez 6 dni w mieście Mikołaja Kopernika, Toruniu, uczestnicy poznają niezwykłych ludzi i doświadczą wielu wyzwań, których celem jest  przygotowanie ich do pełnienia trzech głównych ról w życiu: człowieka, obywatela i przedsiębiorcy.

 

Dwuetapowa rekrutacja do Grand Tour – poznaj samego siebie! pozwoliła wyłonić najlepszych, najbardziej ambitnych i najbardziej kreatywnych studentów uczelni należących do Santander Universidades. Wśród uczestników znaleźli się studenci kilku uczelni z całego kraju. Uniwersytet Zielonogórski reprezentuje Anna Cebulska, absolwentka kierunku matematyka (studia I stopnia) i obecnie studentka kierunku informatyka i ekonometria (studia I stopnia) na Wydziale Matemtyki, Inforamtyki i Ekonometrii. Ponadto w pierwszej edycji programu udział biorą studenci z Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Handlowej, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, SGGW, Politechniki Śląskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

 

Założyliśmy sobie, ze Grand Tour – poznaj samego siebie! uruchamiamy z myślą o najlepszych studentach, którzy nie kierują się dewizą „tu i teraz”, tylko perspektywicznie podchodzą zarówno do prywatnego jak i studenckiego i zawodowego życia.– mówi Michał Kuczmierowski, dyrektor Santander Universidades w Polsce Wierzę, że poprzez zaplanowane aktywności uda nam się pokazać uczestnikom, że dojrzałe życie, nie wiąże się z rezygnacją z ideałów oraz że o sukcesie w życiu decyduje nie tylko pozycja i stanowisko, ale również satysfakcja płynąca z prowadzonych aktywności.

Co czeka uczestników?

Każdy z 6 dni w ramach programu Grand Tour – poznaj samego siebie!  to nowe miejsca i nowi ludzie. To także nowe wyzwania i nowe doświadczenia, które realizowane będą poprzez różne formy aktywności mające na celu zobaczenie, poznanie, doświadczenie, twórcze działanie,  wyciąganie wniosków, rozwój własny i innych.

Uczestnicy swoją wyprawę rozpoczęli w poniedziałek, 8 września br r., w Twierdzy Toruń FORT IV, gdzie mają szansę zasmakować prawdziwego "koszarowego" życia. Kolejne dni przeżyją w innych miejscach, spotkając się z osobami, które je stworzyły i/lub nimi zarządzają. Osoby te są wielkimi pasjonatami swojej pracy i realizowanej misji życiowej. Grandtourowicze poznają ich i dowiedzą się jak i co robią, aby każdy dzień był pożyteczny i zarazem ciekawy.  Będą aktywnie uczestniczyć w ich codziennej działalności oraz warsztatach, które pozwolą na  zdobycie nowych, często nietypowych umiejętności.

Grand Tour – poznaj samego siebie! zakończy się 13 września w Zamku Bierzgłowskim.

 

Więcej informacji:: 

 

Santander Universidades został stworzony w 1996 r. przez Grupę Santander, do której należy Bank Zachodni WBK.  Za jego powołaniem stało przekonanie, że warto inwestować w rozwój społeczeństwa kraju, w którym prowadzi się działalność,a najlepszym sposobem na osiągnięcie tego celu jest wsparcie szkół wyższych jako głównego motoru rozwoju społeczeństwa. Bank Zachodni WBK realizujący Santander Universidades w Polsce, od grudnia 2011 podpisał 44 umowy
o współpracy z czołowymi uczelniami. Przynależność do Santander Universidades jest dla polskich uczelni wyznacznikiem prestiżu, a także świadczy o chęci międzynarodowego rozwoju oraz wyróżnienia się w środowisku akademickim pod względem oferowanych możliwości edukacyjnych.

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT