Studia podyplomowe Ilustracja i komiks z elementami koncept art na UZ - ostatni szansa na rekrutację

 

 

10 listopada 2016 r.

Concept art.jpg

Jeszcze tylko do 15 listopada br. trwa rekrutacja na studia podyplomowe na Wydziale Artystycznym  Uniwersytetu Zielonogórskiego - ILUSTRACJA I KOMIKS Z ELEMENTAMI CONCEPT ART.

 

Ilustracja i komiks z elementami concept art, to studia, które przygotowują do prestiżowych i rozwijających się zawodów związanych z rysunkiem. Ilustracja i komiks są traktowane w bardzo szerokiej perspektywie. Kierunek jest dostosowany do przygotowania absolwenta pod kątem pracy w zawodach, w których ilustracja jest nieodzowną częścią. Pomagamy także w ukształtowaniu własnej drogi twórczej i indywidualnej wrażliwości w kreacjach użytkowych i artystycznych.

 

Program studiów obejmuje swoim zakresem zajęcia teoretyczne oraz ćwiczenia praktyczne w mediach tradycyjnych oraz cyfrowych. Przedmioty uczą stosowania tradycyjnych narzędzi i technik malarskich, rysunkowych jak i zapoznają z tradycyjną praktyką pracowni grafiki warsztatowej, która współtworzyła historię ilustracji (litografia, drzeworyt). Zajęcia w zakresie nowych mediów obejmują: wykorzystanie programów graficznych i fotografii w pracy ilustratora, digital painting, ilustracje 3D.

 

Podczas spotkań autorskich i wykładów gościnnych zaproszeni znani rysownicy, autorzy komiksów i ilustracji poprowadzą wykłady oraz warsztaty prezentujące realia pracy w zawodzie i własne doświadczenie. Koncentrujemy się na kompleksowym nauczeniu różnych umiejętności i przekazaniu wiedzy, która w całości składa się na sylwetkę ilustratora.
 

W programie studiów znajda się przedmioty takie jak: formy malarskie w ilustracji, rysunek studyjny, studium postaci ludzkiej, książka artystyczna, grafika 3d w ilustracji, komiks i rysunek koncepcyjny ilustracja cyfrowa z elementami animacji, budowa powieści i scenariusza, techniki graficzne w ilustracji ale też elementy prawa autorskiego, semiotyka i ikonografia oraz zasady budowania portfolio.

 

Opiekun studiów podyplomowych: prof. UZ Magdalena Gryska

 

Szczegóły::

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT