Stypendia. Co? Gdzie? Jak?

10 września 2019 r.

stypendia.png

Stypendia mogą wyrównywać szanse, promować talenty czy wspierać rozwój nauki. Część stypendiów skierowana jest do uczniów, inne do studentów i naukowców, a jeszcze inne do osób wyróżniających się konkretnym talentem. Jak prezentuje się system stypendialny w Polsce? Gdzie należy szukać informacji o stypendiach? Jakie są dobre wzorce realizacji programów stypendialnych? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w najnowszej publikacji portalu Moje Stypendium.


Broszura „Stypendia. Co? Gdzie? Jak?” w przystępny sposób przedstawia wyniki badania programów stypendialnych w Polsce, które zespół Fundacji Dobra Sieć przeprowadził w  2018 roku. Publikacja przybliża również sposoby działania wyjątkowych programów stypendialnych wyróżniających się wysokimi standardami realizacji oraz innowacyjnym podejściem.


W publikacji znajdują się podstawowe informacje o rynku stypendialnym w Polsce – o liczbie stypendiów, ich skali, adresatach i realizatorach programów stypendialnych. Można także w niej przeczytać opisy trzech innowacyjnych programów stypendialnych oraz znaleźć wskazówki, gdzie szukać dalszych informacji o stypendiach.


Publikacja została sfinansowana przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.


Zapraszamy do lektury!


Publikacja jest dostępna pod adresem:
https://www.mojestypendium.pl/wp-content/uploads/2019/07/Broszura-o-programach-stypendialnych.pdf
 

*             *                *


Moje Stypendium


Broszura informacyjna nt. programów stypendialnych w Polsce to jedno z działań podejmowanych w ramach programu „Moje Stypendium”, realizowanego przez Fundację Dobra Sieć. W ramach inicjatywy prowadzony jest serwis www.mojestypendium.pl. Portal stanowi jedno z głównych narzędzi promowania oraz monitorowania inicjatyw stypendialnych. Jego komponentem jest wyszukiwarka stypendiów krajowych oraz zagranicznych, staży i konkursów. Mojestypendium.pl to także miejsce prezentacji różnorodnych inicjatyw związanych ze stypendiami, które Fundacja Dobra Sieć w partnerstwie z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności realizuje systematycznie od kilku lat.


Kontakt:

Aleksandra Belina, Małgorzata Stradomska-Kalinka, Anna Weksej

e-mail: serwis@mojestypendium.org

tel. 22 825 70 22

www.mojestypendium.pl
 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT