Stypendia dla studentów pielęgniarstwa

17 września 2019 r.

 

lubuskie - logo.jpg

W Lubuskiem działa system stypendialny dla studentów medycyny, którzy po zakończeniu studiów zobowiązali się do pracy w lubuskich szpitalach. Cel jest prosty, zwiększenie liczby lekarzy w regionie. Teraz przyszedł czas na pielęgniarki. - Przekonaliśmy się już wielokrotnie, że najważniejsi są ludzie – kadra wysokospecjalistyczna. Jesteśmy zgodni, że potrzebujemy na naszym rynku pielęgniarek. A tylko poprzez wsparcie kardy medycznej możemy poprawić warunki leczenia w naszym regioniepodkreśla marszałek Elżbieta Anna Polak.


W Lubuskiem od roku na stypendia mogą liczyć studenci medycyny. To sposób samorządu województwa na zatrzymanie lekarzy w regionie.


- W zakresie lekarzy zrealizowaliśmy plan. Mamy kierunek lekarski. Już niedługo będziemy mieli absolwentów. Już w pierwszym roku przyznaliśmy stypendia 85 studentom, którzy chcą z nami współpracować. Otworzyliśmy też kolejny nabór, czyli to działa – wyjaśnia marszałek Elżbieta Anna Polak. 


Dlatego zarząd województwa zdecydował, że w ten sam sposób trzeba zadbać o kadrę pielęgniarską, której brakuje w regionie i kraju.

Na sesji Sejmiku Województwa przedstawiliśmy projekt uchwały, który uzyskał jednogłośne poparcie. Jesteśmy zgodni, że potrzebujemy na naszym rynku pielęgniarek. Jesteśmy zdecydowani wypłacać studentom pielęgniarstwa stypendia w wysokości 1200 zł od października do czerwca, czyli przez okres 10 miesięcy. Pierwszy nabór trwa do 31 października. Jesteśmy pewni, że to są bardzo dobrze wydane pieniądze, bo tylko poprzez wsparcie kardy medycznej możemy  poprawić warunki leczenia w naszym regionie – podkreśla marszałek Polak.


O stypendia ubiegać mogą się studenci III roku studiów I stopnia oraz I i II roku studiów II stopnia pielęgniarstwa lub położnictwa. Stypendyści podpiszą umowę, w której zobowiążą się do podjęcia pracy w lubuskich lecznicach po zakończeniu nauki.

 

 

Źródło: Newsletter Urzędu Marszałkowskiego Woj. Lubuskiego

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT