Stypendia, staże i konkursy w czasie epidemii

18 maja 2020 r.

Moje Stypendium.png

Jesteś studentem, młodym naukowcem, sportowcem, artystą? Angażujesz się społecznie? Planujesz studia w kraju lub za granicą? Poszukujesz wsparcia na rozwój swoich pasji, ale nie jesteś pewien, gdzie zacząć szukać? Zajrzyj na portal MojeStypendium.pl!
W Polsce i na świecie działa wiele organizacji oferujących różnorodne programy stypendialne: od  programów wspierających zdolnych uczniów z małych miejscowości, poprzez stypendia dla artystów i sportowców, po programy finansujące kursy i staże w zagranicznych instytucjach. Niestety, często barierą w uzyskaniu finansowania na rozwój pasji poszczególnych osób jest brak wiedzy o programach stypendialnych oraz nieznajomość narzędzi, które mogą pomóc w ich wyszukiwaniu.
MojeStypendium.pl - baza ofert i baza wiedzy

Od ponad 10 lat jako Fundacja Dobra Sieć aktywnie działa na rzecz popularyzacji wiedzy o programach stypendialnych. Od 2006 roku prowadzi portal MojeStypendium.pl, w którego bazie od początku istnienia serwisu zgromadzili ponad 12 tysięcy ofert stypendiów, konkursów i staży. Baza jest całkowicie darmowa i dostępna dla wszystkich, a dzięki funkcjonalnej wyszukiwarce każdy może znaleźć ofertę odpowiadającą jego zainteresowaniom i sytuacji życiowej.


Ponadto, na portalu regularnie są publikowane artykuły o tematyce związanej ze stypendiami i edukacją. Wyjaśniane są także podatkowe aspekty stypendiów i definicje , przybliżają zagadnienia związane ze studiowaniem za granicą, a także regularnie przygotowują zestawienia stypendiów i konkursów o otwartych naborach, kierowanych do konkretnych grup.


Pomoc organizacjom i badania stypendiów

Działalność tej Fundacji obejmuje także wsparcie organizacji w tworzeniu i udoskonalaniu programów stypendialnych czy realizację badań „rynku stypendialnego” w Polsce. Poza regularnie publikowanymi na portalu artykułami kierowanymi do organizatorów stypendiów i zestawieniami grantów dla organizacji , przygotowują publikacje na podstawie szeroko zakrojonych badań i analiz przeprowadzonych przez zespół Fundacji.


W 2018 roku przeprowadzili kompleksowe badanie polskich organizacji stypendialnych, którego wyniki zostały opublikowane w raporcie „Mapa stypendiów II”. Na jego podstawie opracowana została broszura „Stypendia. Co? Gdzie? Jak?”, w przystępny sposób prezentująca informacje o stypendiach w Polsce. Jeśli w tematyce stypendiów czujecie się zupełnie „zieloni”, przejrzenie ich broszury może pomóc Wam rozpocząć poszukiwania.


Stypendia szansą na wsparcie i rozwój

Przedstawiciele Fundacji wierzą, że wartościowe inicjatywy stypendialne, będące elementem rozbudowanej sieci wsparcia, są nieodzownym narzędziem pomagającym wyrównywać szanse młodych ludzi w dostępie do edukacji i rozwoju.
Zwłaszcza w obecnej sytuacji dużej niepewności związanej z systemem edukacji i rynkiem pracy, mają nadzieję, że baza aktualnych ofert stypendialnych, konkursów i staży może być szczególnie pomocnym narzędziem dla wielu osób. Starają się służyć swoim doświadczeniem i wiedzą również w sytuacji kryzysu - m.in. publikując artykuły o grantach dla organizacji w czasie epidemii czy przydatnych narzędziach do zdalnej nauki .


Warto odwiedzić portal www.mojestypendium.pl .


Fundacja Dobra Sieć

serwis@mojestypendium.org

www.mojestypendium.pl
 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT