Sukcesy studentów UZ z sekcji sportu osób z niepełnosprawnościami

22 września 2020 r.

 

Na Uniwersytecie Zielonogórski odmroziliśmy akademicki sport osób z niepełnosprawnościami. W ostatnich tygodniach studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego, sekcji sportu osób z niepełnosprawnościami KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego godnie reprezentowali uczelnię w zmaganiach sportowych. I osiągnęli w nich duże sukcesy.


Podczas Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS w strzelectwie sportowym, które obyły się w Zielonej Górze,  drużyna w składzie: Adam Piasecki i  Karol Wojna zdobyła brązowy medal.  Trenerem zawodników jest Bartosz Lemański.


Natomiast z Integracyjnych Mistrzostwa Polski AZS w żeglarstwie, odbywających się w Wilkasach złoto przywiózł Sebastian Jagodziński, a srebrny medal Karol Wojna. Trenerem zawodników jest Marta Dalecka.
 

Studenci brali też udział w Integracyjnym Festiwalu Sportowym AZS -  obozie sportowym dla studentów z niepełnosprawnościami, który odbył się w dniach 7-13 września  w Centralnym Ośrodku Sportu AZS w Wilkasach. Uczestniczyli w nim: Marlena Pogorzelczyk, Karol Wojna, Sebastian Jagodziński.


Na tym nie koniec,  bo już 2 października w Zielonej Górze rozpoczną się Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w boccia.


 

1.jpg 11.jpg 8.jpg 9.jpg
1. Brązowy medal Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS w strzelectwie sportowym w klasyfikacji drużynowej dla Karola Wojny i Adama Piaseckiego z UZ, fot. D.Piechowiak) 2. Uczestnicy IMP AZS w żeglarstwie ( w tym M.Pogorzelczyk, K.Wojna, S.Jagodziński), fot. Dawid Piechowiak); 3. Stojąca tratwa - większa część uczestników Integracyjnego Festiwalu Sportowego, fot. Dawid Piechowiak; 4. Srebrna załoga IMP AZS w żeglarstwie w tym Karol Wojna, fot. Dawid Piechowiak;
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT