Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Test Coopera dla Daniela na stadionie UZ

18.09.2014 r.

 

W niedzielę 21 września na stadionie UZ przy ul. Wyspiańskiego Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego organizuje specjalną edycję Testu Coopera. Będzie to akcja zbierania funduszy na leczenie Daniela Szałęgi - wieloletniego trenera grup dziecięcych i młodzieżowych w Uczniowskim Klubie Piłkarskim w Zielonej Górze.

 

U Daniela wykryto guza mózgu. Przebył on bardzo skomplikowaną operację, jednak to za mało. Cały czas musi być pod opieką lekarzy onkologów oraz przyjmować drogie leki i bardzo kosztowną chemioterapię, aby całkowicie wyjść z tej ciężkiej choroby.

Każdy kto chciałby pomóc w leczeniu trenera Szałęgi może wziąć udział w teście. Polega on na przebyciu na własnych nogach (bieg, marsz) jak najdłuższej odległości w ciągu 12 minut.  Swój wynik porównuje się z odległościami z tabeli stworzonej przez doktora Coopera i na tej podstawie wiemy, w jakiej formie fizycznej jesteśmy. Każdy kto będzie chciał wziąć udział w sprawdzianie przed startem będzie musiał uiścić opłatę w wysokości 10 zł, która w całości będzie przeznaczona na leczenie Daniela. Dla każdego uczestnika przewidziana jest woda i słodki poczęstunek.

Dodatkową atrakcją będzie mecz II ligi rugby pomiędzy zespołami KU AZS UZ Rugby Club Zielona Góra, a KS Rugby Wrocław. Pierwszy bieg rozpoczyna się o godzinie 12.00, a każdy kolejny rusza co 30 minut. Mecz rugby zaczyna się o 13.00. W przerwie meczu zaplanowany jest "mini Cooperek" dla najmłodszych.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą pomóc i dodatkowo sprawdzić swoją wytrzymałość fizyczną.

 

 

cooper-500x353.jpg
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT