Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

The 18th International Conference on Functional and Nanostructured Materials na UZ

22 września 2022 r.

 

logo UZ pion - RGB kwadrat.jpg

The 18th International Conference on Functional and Nanostructured Materials (XVIII Międzynarodowa Konferencja Materiałów Funkcjonalnych i Nanostrukturalnych) rozpocznie się 26 września br. na Uniwersytecie Zielonogórskim.  Do Zielonej Góry przyjadą naukowcy z różnych krajów europejskich, w tym z ośrodków akademickich w Polsce. W swojej historii Konferencja jest organizowana w Polsce po raz czwarty. Sesje odbywać się będą w Sali Konferencyjnej Biblioteki Uniwersyteckiej przy al. Wojska Polskiego 71. Początek o godz. 9.30.


Celem Konferencji jest stworzenie okazji do spotkania naukowców i technologów pracujących nad nowatorskimi materiałami funkcjonalnymi i nanostrukturalnymi. W tym roku spotkanie zostało rozszerzone o mechaniczne aspekty materiałów, metamateriałów i nanomateriałów. Program konferencji jest bardzo szeroki i obejmuje badania eksperymentalne, teorię i modelowanie.


Drugiego dnia konferencji (27 września br) odbędzie się specjalna całodniowa sesja University‐to-Industry knowledge transfer /Transfer wiedzy z uczelni do przemysłu, w której wezmą udział naukowcy polscy i zagraniczni oraz przedstawiciele przemysłu. Konferencja jest wsparta przez projekt "Laboratorium inżynierii badań materiałowych" realizowany na Uniwersytecie Zielonogórskim w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki pod nazwą "Regionalna Inicjatywa Doskonałości" w latach 2019-2023.


Współorganizatorem Konferencji ze strony Uniwersytetu Zielonogórskiego  jest prof. Mirosław Dudek z Instytutu Fizyki UZ oraz prof. Justyna Patalas-Maliszewska z Instytutu Inżynierii Mechanicznej UZ.

 

Szczegóły na stronie::

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT