Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Toastmasters – nauka przez społeczność

9 sierpnia 2019 r.

Toastmasters.jpg

Grono założycielskie klubu Toastmasters w Zielonej Górze. Fot. Archiwum Klubu.

Toastmasters (czyli mistrzowie toastów) jest organizacją non-profit, której celem jest szerzenie umiejętności komunikacji, przemawiania i przewodzenia. Powstała w 1924 roku. Dzięki wieloletnim praktykom organizacja wypracowała uniwersalny sposób nauki. Członkowie klubów otrzymują kompletny system edukacyjny, o zweryfikowanej przez setki tysięcy osób, w przeróżnych kulturach i warunkach społecznych, skuteczności.


Najkrócej rzecz ujmując ideą Toastmasters jest nauka przez społeczność. Przy okazji to również poznawanie ciekawych ludzi, dobra zabawa i wspólna wymiana doświadczeń. Klub Toastmasters jest miejscem, w którym w przyjaznej atmosferze członkowie klubu mają możliwość przełamania strachu przed wystąpieniami publicznymi. Mogą nauczyć się przemawiać lepiej i skuteczniej, w wyniku czego wzmacnia się ich poczucie własnej wartości oraz potrzeba nieustannego rozwoju osobistego, które na rynku pracy są obecnie bardzo cenionymi wartościami.


Klub Toastmasters dostępny jest dla każdego zainteresowanego. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy w miłej atmosferze chcieliby spróbować nauki komunikacji, a przy okazji dobrze się bawić. Wiek, płeć, wykształcenie czy doświadczenie zawodowe nie mają znaczenia. Liczy się chęć rozwoju i odrobina wolnego czasu. Umiejętność formułowania wypowiedzi liczy się w każdym środowisku zawodowym, jak i w życiu prywatnym.


Spotkanie demonstracyjne klubu odbędzie się w najbliższy w poniedziałek 12 sierpnia 2019 r. o godzinie 18:00 w Centrum Nauki Keplera - Planetarium Wenus (ul. gen. Władysława Sikorskiego 10) w Zielonej Górze. Organizatorzy zachęcają także do odwiedzenia ich profilu na Facebooku i wzięcia udziału w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/469924517124854/
 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT