Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Tradycje i zwyczaje na Dolnych Łużycach – spotkanie z Justyną Michniuk

7 marca 2023 r.

 

michniuk_14032023.png

Lubuskie Towarzystwo Naukowe i Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze zapraszają na pierwsze spotkanie z cyklu Bliskie nieznane. Naukowe spotkania z tradycją i kulturą, które odbędzie się 14 marca 2023 (wtorek) o godz. 16.00 w Pro Libris Cafe w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze (al. Wojska Polskiego 9).

 

W ramach spotkania, zatytułowanego Tradycje i zwyczaje na Dolnych Łużycach. Troska o zachowanie kultury mniejszościowej, rozmowę z Justyną Michniuk poprowadzi prof. Bogumiła Burda z Instytutu Historii Uniwersytetu Zielonogórskiego.

 

Wstęp wolny.

 

Justyna MICHNIUK - magister stosunków międzynarodowych, specjalizacja niemcoznawstwo, licencjat z filologii bałkańskiej (języka serbskiego i języka bułgarskiego) na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, Weiterbildung z handlu zagranicznego na poziomie licencjatu przy Izbie Przemysłowo-Handlowej w Hamburgu Główne pola jej zainteresowań to Serbowie Łużyccy (mniejszość narodowa w Niemczech i jednocześnie najmniejszy słowiański naród bez własnego państwa), folklor Żywiecczyzny oraz Malty, historia Żydów w Polsce i w krajach byłej Jugosławii. Od 2009 roku regularnie publikuje jako niezależna autorka. Jej artykuły ukazały się dotąd w 6 językach. Teksty jej autorstwa ukazują się w specjalistycznych czasopismach w językach dolnołużyckim oraz górnołużyckim. m.in. w „Nowym Casniku”, „Serbskich Nowinach”, w czasopiśmie kulturalnym „Rozhlad”, w pismach dla dzieci „Płomje” i „Płomjo”, a także w czasopiśmie dla pedagogów serbołużyckich „Serbska šula”

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT