Tribute to Nancy Wilson - koncert studentów kierunku jazz i muzyka estradowa UZ

8 kwietnia 2019 r.

nancy-wilson-live.jpg

W najbliższy piątek, 12 kwietnia br. studenci kierunku jazz i muzyka estradowa zapraszają na koncert zatytułowany Tribute to Nancy Wilson.  Będzie on miał miejsce w Piekarni Cichej Kobiety (ul. Fabryczna 13, Zielona Góra). Początek o godz. 20.00. Wstęp wolny.


To niewątpliwie wydarzenie artystyczne będzie poświęcone twórczości Nancy Wilson – legendarnej, utytułowanej wokalistce jazzowej. Bogaty, budowany przez ponad cztery dekady dorobek artystki pozostawia ogromny wybór kompozycji obrazujących jej drogę artystyczną. Spektrum stylistyczne prezentowanych na koncercie utworów będzie szerokie – od akustycznego jazzu do soulu i R&B. Wykonawcy zaprezentują słuchaczom zarówno te utwory, które za sprawą Nancy Wilson zagościły na długie tygodnie na amerykańskich listach przebojów i windowały sukces artystki, a także te mniej znane, wydane na trudno dostępnych dziś płytach.


Wykonawcami koncertu będą studenci kierunku jazz i muzyka estradowa Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego. Szczegóły na zamieszczonym poniżej plakacie.


Kierownictwo artystyczne koncertu – dr Bartosz Pernal.Serdecznie zapraszamy!

 

Plakat Nancy-1.jpg
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT