Trwa International Staff Training Week na UZ!

25 kwietnia 2018 r.

 

 

Od poniedziałku 23 kwietnia br. na Uniwersytecie Zielonogórskim trwa International Staff Training Week.

 

 


Uczestniczą w nim przedstawiciele uczelni partnerskich UZ z takich krajów jak: Bośnia i Hercegowina, Serbia, Rosja, Ukraina, Wietnam.  Na Uniwersytecie Zielonogórskim pojawili się rektorzy, nauczyciele akademiccy oraz pracownicy biur współpracy z zagranicą uczelni partnerskich. Dwa pierwsze dni pełne były  spotkań, prezentacji oraz wykładów. Studenci Wydziału Humanistycznego  przygotowali prezentację o mieście, regionie i uczelni. Obcokrajowcy przebywający na UZ dzielili się swoimi doświadczeniami z pobytu w Polsce.

 


Dziś, to jest w środę 25 bm. goście zwiedzają uczelnię w ramach tzw. Campus Tour. Odwiedzą Centrum Nauki Keplera Planetarium Wenus, Bibliotekę Uniwersytetu Zielonogórskiego, będą uczestniczyć w Dniach Kultury Słowian Wschodnich, pojadą do Parku Naukowo – Technologicznego UZ, sp. z o.o. Poszczególne Wydziały przygotowały dla nich również prezentacje: studenci Wydziału Mechanicznego zaprezentują osiągnięcia koła naukowego prowadzonego przez Zdzisława Wałęgę, na Wydziale Fizyki i Astronomii będzie miał miejsce pokaz eksperymentów, a muzycy z Wydziału Artystycznego pod kierownictwem prof. Bogumiły Tarasiewicz dadzą koncert.

 


Zagraniczni goście będą przebywać na UZ d piątku, 27 kwietnia br.

 


Poniżej migawki z pierwszego dnia International Staff Training Week  na UZ. Fot. Archiwum Biura Współpracy z Zagranicą UZ.

 

 

wizyta u rektora.JPG powitanie gosci przez Gogi.JPG prezentacja UZ.JPG prezentacje gości.JPG
Spotkanie u rektora UZ. Początek obrad. Prezentacja UZ. Zagraniczni goście opowiadają o pobycie w Polsce.
spotkanie w auli 1.JPG Gogi, Wietnamczycy przed budynkiem.JPG goście przed budynkiem rektoratu.JPG gogi z resztą delegacji.JPG
Na sali obrad. Delegacja z Wietnamu. Wspólna fotografia. Goście z Europy.
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT