Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Trzy wnioski z UZ zostały zakwalifikowane do dofinansowania w ramach tzw. Doktoratu Wdrożeniowego

 

19 sierpnia 2021 r.

Logo_ministerstwo_poziom_PL.jpg

W ramach V edycji programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pn. „Doktorat Wdrożeniowy” trzy wnioski złożone przez Uniwersytet Zielonogórski zostały zakwalifikowane do dofinansowania.

Celem programu jest przygotowanie rozprawy doktorskiej, która pomoże funkcjonować danemu przedsiębiorstwu. Jest to alternatywna droga uzyskania stopnia doktora dla osób, które chcą się rozwijać naukowo nie rezygnując z pracy zawodowej poza uczelnią.

Na liście wnioskodawców zostały zakwalifikowane następujące projekty:

  • Mechaniczne usuwanie zanieczyszczeń z bioodpadów w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych/inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka. Promotor projektu: prof. dr hab. inż. Andrzej Jędrczak;
     
  • Poprawa efektywności energetycznej przekaźników elektromagnetycznych w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych/automatyka, elektronika i elektrotechnika. Promotor projektu: dr hab. inż. Robert Somoleński, prof. UZ;
     
  • Analiza oddziaływań fizykochemicznych podczas topienia i odlewania brązów krzemowych na ich właściwości technologiczne i użytkowe w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych/inżynieria mechaniczna. Promotor projektu prof. dr hab. inż. Adam Bydałek.

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT