Umowa na dofinansowanie Wieloprofilowego Centrum Symulacji Medycznej na UZ podpisana!

25 kwietnia 2019 r.

 

8Q8A6402-2.jpg

fot: www.gov.pl., od lewej: wiceminister zdrowia Zbigniew J. Król, wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski, prorektor ds. rozwoju i współpracy z gospodarką UZ, dr hab. inż. Andrzej Pieczyński, prof. UZ, kwestor Uniwersytetu Zielonogórskiego Anna Gołaszewska

Wczoraj, w Ministerstwie Zdrowia w Warszawie zostały podpisane umowy o dofinansowanie na tworzenie nowych centrów symulacji medycznej w pięciu ośrodkach akademickich kształcących przyszłych lekarzy w kraju. Umowę na utworzenie Wieloprofilowego Centrum Symulacji Medycznej podpisał też Uniwersytet Zielonogórski reprezentowany przez prorektora ds. rozwoju i współpracy z gospodarką UZ, dr. hab. inż. Andrzeja Pieczyńskiego, prof. UZ. Przy podpisaniu umowy obecne były również: Anna Gołaszewska kwestor UZ i Agnieszka Żeromska-Michniewiczkierownik otwartego 24 stycznia br. Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej dla studentów pielęgniarstwa.


Nasza uczelnia otrzyma z Ministerstwa na ten cel 10 mln 237 tys. zł z unijnych środków w ramach Programu Wiedza Edukacja Rozwój. Od dnia podpisania umowy, czyli od wczoraj, mamy 12 miesięcy na uruchomienie centrum. Otrzymane środki zostaną przeznaczone na wyposażenie, szkolenie i kursy dla personelu dydaktycznego prowadzącego zajęcia metodą symulacji.


Nowa jednostka Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego powstanie w budynku przy ul. Energetyków, gdzie na trzech kondygnacjach (parter, I i II piętro) powstaną nowocześnie wyposażone sale do ćwiczeń dla studentów kierunku lekarskiego.


Przyszli lekarze będą ćwiczyć w kompletnie wyposażonych salach m.in.: operacyjnej, intensywnej terapii i porodowej. Znajdzie się tam też szpitalny oddział ratunkowy i symulator ambulansu typu S (w rzeczywistości taki ambulans jest wykorzystywany do trudniejszych przypadków – na jego pokładzie znajduje się ratownik i minimum jeden lekarz). Te i inne sale do ćwiczeń procedur medycznych będą w pełni wyposażone w symulatory, systemy audio-video, fantomy, sprzęt i meble medyczne.

 

Więcejna:: https://www.gov.pl/web/zdrowie/93-mln-zl-z-funduszy-europejskich-na-profilaktyke-i-centra-symulacji-medycznej
 

 

 

 

8Q8A6462-21.jpg
fot. www.gov.pl
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT