Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Umowa o współpracy między Uniwersytetem Zielonogórskim a GlobalLogic Poland Sp. z o.o.

16 marca 2023 r.

 

DSC_3863r.jpg

Od lewej: rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego - prof. dr hab. Wojciech Strzyżewski, Ewa Maleszka-Pabian - Learning & Development Head Central & Northern Europe GlobalLogic; fot. K. Adamczewski

Dzisiaj na Uniwersytecie Zielonogórskim podpisano umowę o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Zielonogórskim a firmą GlobalLogic Poland Sp. z o.o. Jej beneficjentem jest Wydział Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki UZ. Z ramienia Uniwersytetu umowę podpisał Rektor, prof. dr hab. Wojciech Strzyżewski, a firmę GlobalLogic reprezentowała Ewa Maleszka-Pabian - Learning & Development Head Central & Northern Europe.


Wydział Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki od wielu lat aktywnie uczestniczy w życiu gospodarczym województwa lubuskiego współpracując z przedsiębiorstwami funkcjonującymi w naszym regionie i kraju. Wszystkie wspólne działania podejmowane przez WIEA oraz przedsiębiorstwa służą dobremu przygotowaniu studentów do funkcjonowania na wysoko konkurencyjnym rynku pracy. Ponadto aktywność współpracy z partnerami obejmuje również realizację prac badawczo-rozwojowych, konsultacji naukowych, czy też realizację doktoratów wdrożeniowych.Aktualnie firma GlobalLogic aktywnie współpracuje z Wydziałem Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego oferując całoroczne staże i praktyki studenckie. Ponadto wspiera kształcenie studentów współrealizując prace dyplomowe oraz współprowadząc praktyczne zajęcia projektowe na Wydziale. W lutym br. z sukcesem zakończona została realizacja czterech prac dyplomowych w partnerstwie z firmą GlobalLogic. W grudniu 2022 r. na Wydziale Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki odbyło się wydarzenie realizowane w partnerstwie z firmą GlobalLogic - wykład zatytułowany „Embedded runs the world”. Słuchacze mieli okazję do zapoznania się między innymi z najnowszymi trendami w zakresie wykorzystania układów wbudowanych. Kolejny wykład o ww. tematyce został przeprowadzony na Wydziale 21 lutego br. Praktyczne informacje, które otrzymali uczestnicy wykładów są cennym uzupełnieniem umiejętności pożądanych na rynku pracy 4.0.


Deklaracja współpracy określona w umowie poszerza zakres podejmowanych dotychczas działań i formułuje możliwość podjęcia aktywności między innymi w zakresie:

·           wnioskowania i realizacji projektów badawczych i edukacyjnych na szczeblu krajowym i międzynarodowym,

·           udziału w projektach (inicjowanych przez jedną ze Stron),

·           podejmowania działań na rzecz innowacyjności i wdrożeń,

·           konsultacji naukowych,

·           wsparcia w realizacji rozpraw doktorskich i prac dyplomowych,

·           organizacji praktyk zawodowych i staży,

·           organizowaniu konkursów dla studentów związanych z określoną tematyką,

·           wspólnego organizowania wykładów, seminariów i zajęć fakultatywnych,

·           uczestnictwa w działalności kół naukowych Uczelni i wspierania aktywności studenckiej.

 

GlobalLogic ( www.globallogic.com ) jest liderem w dziedzinie inżynierii cyfrowej. Pomaga markom na całym świecie projektować i tworzyć innowacyjne produkty i platformy, a także budować ich doświadczenie we współczesnym świecie cyfrowym. Łącząc podejście do projektowania doświadczeń i złożonych rozwiązań informatycznych z bogatym doświadczeniem w technologii danych, pomaga klientom wyobrazić sobie, co jest możliwe, i przyspieszyć ich wejście w cyfrowy świat przyszłości. Organizacja dysponuje studiami projektowymi i centrami rozwojowymi na całym świecie. Dzięki temu może służyć bogatą wiedzą specjalistyczną klientom z branży motoryzacyjnej, telekomunikacyjnej, usług finansowych, opieki zdrowotnej i biotechnologii, przemysłu wytwórczego, mediów i rozrywki, produkcji podzespołów elektronicznych oraz technologicznych. GlobalLogic jest spółką należącą do Grupy Hitachi działającą w ramach Hitachi, Ltd. (TSE: 6501), która jako firma zajmująca się innowacjami społecznymi angażuje się w budowanie zrównoważonego społeczeństwa o wyższej jakości życia poprzez wprowadzanie innowacji za pomocą danych i technologii. Posiada biura w 9 miastach Polski, również w Zielonej Górze.

 

 

 

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT