Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Umowa o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Zielonogórskim a Zakładem Ubezpieczeń Społecznych

 

 

16 stycznia 2017 r.

 

DSC_0302.JPG

fot. M. Janion

Dziś na Uniwersytecie Zielonogórskim została podpisana umowa o współpracy pomiędzy Uczelnią a Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Z ramienia ZUS umowę podpisał dr  Marcin Wojewódka, członek Zarządu ZUS, natomiast ze strony Uniwersytetu – prof. Tadeusz Kuczyński, Rektor UZ.


Gościem specjalnym była Elżbieta Rafalska – Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, która podkreślała, iż jest to 40 umowa partnerska w zakresie działalności naukowej i dydaktycznej dotycząca ubezpieczeń społecznych. Propozycje ZUS-u mówiące o współpracy dydaktycznej mogą być intersujące dla studentów. Ważne jest też to, by nasza wiedza na temat ubezpieczeń społecznych i systemu emerytalnego pogłębiała się i był jeszcze większa.


Celem podpisanej dzisiaj umowy jest określenie zasad i zakresu współpracy między instytucjami w zakresie realizacji projektu: „Ubezpieczenia społeczne – edukacja z ZUS”, który jest skierowany do studentów studiów  I, II i III stopnia, jednolitych magisterskich, słuchaczy studiów podyplomowych, a także do pracowników ZUS oraz pracowników Uniwersytetu. W praktyce oznacza to wykłady dla studentów, szkolenia dla kadry, uczestnictwo w informacyjnych kampaniach społecznych, propagowanie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród studentów, kadry oraz mediach akademickich, udział we wspólnych projektach naukowych, dostęp dla kadry i studentów do baz informacji ZUS-u oraz ekspertów, pomoc merytoryczną przy realizacji prac dyplomowych i naukowych itp. Bardzo ważnym efektem tej współpracy będzie też umożliwienie studentom i doktorantom Uniwersytetu odbycia stażu czy praktyk w ZUS oraz prowadzenie konsultacji dla studentów, doktorantów i pracowników Uniwersytetu w zakresie ubezpieczeń społecznych, np. podczas Dni Kariery czy innych podobnych inicjatyw.


Podczas dzisiejszego spotkania, Rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego, prof. Tadeusz Kuczyński, mówił, iż to wielka chwila dla uczelni. To wielka umowa systemowa, której zakres obejmuje zagadnienia badawcze, edukacyjne, a jej zadaniem jest podniesienie świadomości w społeczeństwie w zakresie ubezpieczeń społecznych.


Jak podkreślił dr  Marcin Wojewódka, członek Zarządu ZUS - najważniejsze nie jest to co na papierze, zakres formalny umowy, ale najważniejsze jest to w jaki sposób ją wykonamy, co zostanie zrobione z obopólną korzyścią. Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie wspierać inicjatywy, jakie będą podejmowane.

 

Minister Elżbieta Rafalska na koniec uroczystości podkreśliła, iż poprawia się zadowolenie z kontaktów z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych (tak twierdzi  80% klientów). Są to wyniki badań Pracownia Badań Społecznych prowadzonych od 2015 r.

 

 

DSC_0270.JPG DSC_0268.JPG
fot. M . Janion
DSC_0296.JPG DSC_0301.JPG

Znalezione w mediach...

TVP3 Gorzów Wielkopolski

 

Zapraszamy do obejrzenia programu "Karty na stół" emitowanego na antenie TVP3 16 stycznia 2017r. dotyczącego podpisania umowy o współpracy pomiędzy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, a Uniwersytetem Zielonogórskim.

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT