Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Uniwersytet Zielonogórski nagrodzony w Turnieju Młoda Krew Ratuje Życie

18 października 2016 r.

 

W październiku 2016 w biurze Regionalnego Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze odbyło się uroczyste podsumowanie etapu wojewódzkiego XIII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych, Policealnych i Pomaturalnych oraz Uczelni Wyższych w Honorowym Krwiodawstwie pod hasłem Młoda krew ratuje życie. Konkurs trwał od września 2015 roku do końca czerwca 2016. Na poziomie wojewódzkim przystąpiło do niego 35 szkół średnich i 4 uczelnie wyższe. 1652 krwiodawców oddało łącznie 830,400 l krwi.


Uniwersytet Zielonogórski otrzymał wyróżnienia w 2 kategoriach: „Największa ilość oddanej krwi” oraz „Najciekawsza Promocja Honorowego Krwiodawstwa”, w obu zajął I miejsce na szczeblu wojewódzkim turnieju. Jak się okazuje młodych ludzi gotowych oddać krew nie brakuje, w poprzednim roku studenci UZ oddali łącznie 44,100 l krwi. Krew zebrano podczas akcji krwiodawczych zorganizowanych na uczelni przez Polski Czerwony Krzyż, Europejskie Forum Studentów AEGEE-Zielona Góra oraz Koło Naukowe Pedagogów Wolontariuszy.


 

SAM_4216.JPG SAM_4268.JPG SAM_4295.JPG

 

 

SAM_4298.JPG

 

Prezentacja promująca Honorowe Krwiodawstwo na UZ przygotowana przez studentkę UZ Martę Kowalewicz została zgłoszona do etapu centralnego konkursu. Czekamy na wyniki.
Z nowym rokiem akademickim ruszyły przygotowania do kolejnej edycji Turnieju, a jak zapowiada Marta: olejne akcje honorowego oddawania krwi odbędą się jeszcze w semestrze zimowym. 

Serdecznie dziękujemy młodzieży, która bezinteresownie ratuje ludzkie życie tak licznie zgłaszając się do oddania krwi oraz wszystkim akademickim wolontariuszom za szerzenie idei honorowego oddawania krwi.


 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT