Uniwersytet Zielonogórski nominowany do nagrody EDUInspiracje 2017 - za realizację Programu Erasmus+!

 

 

5 grudnia 2017 r.

 

 

EduInspiracje_konkurs.jpg

Miło nam poinformować, że Uniwersytet Zielonogórski otrzymał nominację do nagrody EDUInspiracje 2017 za realizację projektu wymiany studentów i pracowników uczelni w Akcji 1 Programu Erasmus+ (w kategorii szkolnictwo wyższe). Konkurs EDUInspiracje organizowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji  jest realizowany pod hasłem „Podziel się sukcesem”. Jego celem jest wyłonienie najbardziej wartościowych projektów, szczególnie w zakresie upowszechniania rezultatów, dzielenia się swoim doświadczeniem i sukcesem z innymi.


Konkurs odbywa się w tzw. trybie oscarowym. Oznacza to, że eksperci z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji nominująa pięciu kandydatów do nagrody w 10 kategoriach. Zainteresowani nie mogą sami zgłosić kandydatury swojego projektu. Tak więc już sama nominacja jest sukcesem pracowników i studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego pracujących przy realizacji Erasmusa na naszej Uczelni.


Projekty były oceniane wg. kryteriów, które zgodnie z wymogami Komisji  Europejskiej stanowią wytyczne w zakresie wyboru najlepszych praktyk. Laureatów tegorocznego konkursu poznamy 7 grudnia.

 

Warto zauważyć, że jest to druga nominacja dla Uniwersytetu Zielonogórskiego. 5 lat temu Uczelnia otrzymała  II Wyróżnienie w konkursie EDUinspiracje 2012 za projekt „Jakość życia i jakość szkoły”, którego koordynatorem była dr hab. Inetta Nowosad, prof. UZ (Wydział Pedagogiki, Psychologii i Socjologii).

 

Więcej informacji o konkursie dostępnych jest na stronie http://eduinspiracje.org.pl/ .

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT