Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Otwarcie nowoczesnego laboratorium na Wydziale Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki UZ

10 grudnia 2015 r.

 

 

Dziś na Wydziale Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego uroczyście otwarto nowoczesne laboratorium. Zostało ono ufundowane przez zielonogórską firmę o międzynarodowym zasięgu - MetaPack, dostawcę rozwiązań do zarządzania procesem wysyłki dla wiodących przedsiębiorstw handlowych z branży E-Commerce.
 

W laboratorium znajduje się:

  • 8 komputerów DELL Optiplex 3020 SFF (CPU i5-4590, RAM 8GB, HDD 1TB 2.5),
  • 8 monitorów DELL UltraSharp U2412M FullHD,
  • 8 skanerów DataLogic QuickScan Lite QW2100,
  • 2 drukarki Zebra GK420d.

 

Z dumą możemy powiedzieć, iż współzałożycielem firmy MetaPack Poland jest absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego, a blisko 90% całej kadry MetaPack to także absolwenci zielonogórskiej uczelni.

 

Firma MetaPack Poland zawsze brała czynny udział w różnych przedsięwzięciach organizowanych przez Uniwersytet, jednak w październiku 2014 roku współpraca się zacieśniła i nabrała tempa. Efektem współpracy jest MetaPack IT Academy - globalny program edukacyjny skierowany do studentów, dla których świat informatyki i najnowszych technologii pozostaje wciąż nieodkryty, nieodgadniony, świat, który jest pełen wyzwań i nowych możliwości. MetaPack IT Academy to cykl połączonych ze sobą wykładów i warsztatów, prowadzonych przez doświadczonych specjalistów MetaPack, których tematyka skupia się na technologiach .NET i wykorzystaniu ich w firmie. Podczas zajęć poruszone zostały tematy:

  • Programista, technologie, eCommerce
  • Planowanie i realizacja zadań w zespole Scrum (TFS 2013/VS2013)
  • Budowa i testowanie aplikacji na platformie ASP.NET MVC
  • Developer wybiera się do SPA

W zajęciach uczestniczyło ok. 30 studentów, którzy zainspirowani przez specjalistów MetaPack, chcieli kontynuować dalszą naukę. W odpowiedzi na oczekiwania studentów zorganizowano MetaPack Summer Academy – 4 tygodniowy program stażowy, podczas którego stażyści nauczyli się 12 wzorców projektowych, poznali pracę w zespole developerskim w MetaPack, zobaczyli jak funkcjonuje „od środka” organizacja międzynarodowa. Firma MetaPack Poland jest też partnerem uruchomionego na Wydziale Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki UZ od października 2015 r. praktycznego kierunku studiów biznes elektroniczny, na którym aktualnie studiuje prawie 50 studentów.


Tak dobry odbiór MetaPack IT Academy był kolejnym impulsem do rozwoju współpracy z Uniwersytetem, czego efektem jest otwarcie nowoczesnego Laboratorium Systemów Informatyki Biznesowej pod patronatem firmy MetaPack Poland, dzięki któremu studenci kierunków Biznes Elektroniczny i Informatyka zdobędą praktyczny poziom wiedzy i umiejętności, które później będą mogli wykorzystać, jako przyszła kadra pracownicza branży IT. Dzięki udostępnieniu na komputerach w laboratorium aplikacji systemu MetaPack, studenci dodatkowo będą mieli szansę zapoznać się z oprogramowaniem wykorzystywanym przez globalnych liderów branży e-commerce i wytwarzanym przez zielonogórską firmę.

 

 

 

KAZ_5219r.jpg KAZ_5223r.jpg KAZ_5234r.jpg
KAZ_5239r.jpg KAZ_5244r.jpg KAZ_5245r.jpg
KAZ_5246r.jpg KAZ_5248r.jpg KAZ_5229r.jpg

fot. K. Adamczewski

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT