Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego przyznał stypendia dla studentów medycyny

8 sierpnia 2018 r.

 

KKK_5954.jpg

fot. lubuskie.pl

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego przyznał 60 stypendiów przyszłym lekarzom – po 2 tys. zł miesięcznie. Warunkiem otrzymania wsparcia była deklaracja podjęcia pracy w jednym z lubuskich szpitali przez okres równy czasowi pobierania stypendium. Propozycja pomocy materialnej dotyczyła studentów kierunków medycznych z całej Polski. Ostatecznie przyznano ją 61 osobom.  16 wniosków złożyli studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego, pozostałe pochodziły z Poznania (15), Bydgoszczy (5), Szczecina (7), Katowic (2), Lublina (4), Olsztyna (1), Wrocławia (5), Łodzi (5) oraz z Rzeszowa (1).


Dzięki tej inicjatywie i środkom samorządu województwa pozyskujemy lekarzy, których w regionie bardzo brakuje. Mam nadzieję, że zakochają się w Lubuskiem i zostaną mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak, która wręczyła symboliczne czeki.

 

Na stypendia dla przyszłych lekarzy Urząd Marszałkowski przeznaczył w tym roku 900 tysięcy złotych. W następnych dwóch latach będzie to już po milionie złotych. A kolejny nabór wniosków o pomoc materialną rozpocznie się 1 września i potrwa on do 31 października. Zasady ubiegania się o wsparcie są takie same, jak przy pierwszym naborze.

 

 

Źródło: lubuskie.pl

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT