Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Wisienka na torcie – realizacja programu Executive MBA na UZ

15 maja 2019 r.

MBA podpisanie umowy.jpg

Siedzą od lewej: Andrzej Popadiuk i prof. Wojciech Strzyżewski. Fot. Kazimierz Adamczewski

Dziś, w środę 15 maja br. w Bibliotece Uniwersyteckiej zostało podpisane porozumienia pomiędzy Uniwersytetem Zielonogórskim a Gdańską Fundacją Kształcenia Menedżerów o współpracy dotyczącej realizacji programu Executive MBA na UZ.  Podpisali je – prof. Wojciech Strzyżewski – prorektor UZ ds. studenckich, dr hab. inż. Piotr Kułyk, prof. UZ – dziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania UZ oraz Andrzej Popadiuk – prezes GFKM i Lucjan Śledź – członek Zarządu GFKM.


Prof. W. Strzyżewski powiedział, że Wydział Ekonomii i Zarządzania świetnie się rozwija, więc cieszy fakt, że swoją ofertę edukacyjną poszerza o studia MBA, które będzie można odbywać na miejscu. Nie są one łatwe, ale ich ukończenie daje prestiż i ułatwia zdobycie dobrej pracy.


Studia MBA na naszym Wydziale – dodał dr hab. inż. P. Kułyk, prof. UZ, dziekan WEZ – to taka wisienka na torcie. Dotychczas oferowaliśmy coraz więcej kierunków i specjalności, aż przyszedł czas na MBA.


Od 1990 r. GFKM prowadzi studia MBA (Master of Business Administration) w Gdańsku – mówił Andrzej Popadiuk, prezes GFKM. Obecnie jednak z produktem należy iść do klienta. Dlatego nawiązujemy współpracę z mocnymi ośrodkami akademickimi w Polsce. Jednym z nich jest Zielona Góra i Uniwersytet Zielonogórski.


Studia MBA stanowią wsparcie dla osób, które chcą być bardziej atrakcyjne na rynku pracy poprzez doskonalenie kompetencji i metod zarządzania.  To 2 lata, 4 semestry, 585 godzin zajęć, 20 sesji, 22 przedmioty, tematy do wyboru.


Bloki tematycznie programu Executive MBA to: strategia zarządzania, otoczenie biznesu, rachunkowość i finanse, procesy i projekty oraz psychologia biznesu.


Są one realizowane poprzez: warsztaty i dyskusje, analizy przypadków, trening umiejętności, wizyty w firmach, spotkania z ekspertami i liderami oraz konsultacje.


Studia MBA muszą być potwierdzane przez zagraniczne ośrodki akademickie. W przypadku programu Executive MBA na UZ walidacja będzie przeprowadzona przez Porto Business School.


Wykład inauguracyjny programu Executive MBA zatytułowany „Metody symulacyjne w zarządzaniu finansami” przedstawił Ludwik Śledź. 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT