Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Współpraca Uniwersytetu Zielonogórskiego z Organizacją Pracodawców Ziemi Lubuskiej

2 lipca 2021 r. 

spotkanie OPZL.JPG

Podczas spotkania. Siedzą od lewej: prof. Maria Mrówczyńska, prof. Wojciech Strzyżewski, Wiesław Ocytko, Joanna Zielińska. Fot. Daria Legieta.

Dzisiaj, w piątek 2 lipca br. prof. Wojciech Strzyżewski, rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego wraz z prorektor ds. współpracy z gospodarką, prof. Marią Mrówczyńską spotkali się z przedstawicielami Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej - Wiesławem Ocytko – wiceprzewodniczącym i Joanną Zielińską – dyrektor Biura OPZL w Zielonej Górze. Rozmowa dotyczyła współpracy w ramach realizacji wspólnych projektów z przedsiębiorcami. 

 

Będą one polegać na przygotowaniu ekspertyz dla przedsiębiorców oraz badań, które można przeprowadzić na uczelni. Omawiano obecnie realizowane projekty, modernizację kształcenia zawodowego, które prowadzi uczelnia i OPZL. Rozmawiano również o programach stażowych, zarówno dla studentów, jak i pracowników Uniwersytetu Zielonogórskiego.  W planach jest także program, który przybliży pracownikom i studentom UZ funkcjonowanie lokalnych przedsiębiorstw.  Przedsiębiorca będzie mógł w formie wykładu zaprezentować swoją firmę. Dzięki temu słuchacze poznają problemy, z jakimi mierzą się właściciele lubuskich przedsiębiorstw.
 

 

Warto dodać, że od wielu lat Uniwersytet Zielonogórski jest członkiem OPZL, a wiceprzewodniczącym zarządu z ramienia UZ jest prof. Andrzej Pieczyński, prorektor ds. rozwoju i finansów. 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT