Współpraca Ewy Minge z Instytutem Psychologii UZ

23 września 2015 r.

 

Ewa Minge – słynna projektantka mody chce założyć w Zielonej Górze kompleksowy ośrodek wsparcia dla osób dotkniętych chorobami onkologicznymi pod nazwą „Dom życia na Zielonej Górze”. Ewa Minge założyła Fundację Black Butterflies, która  postawiła sobie za cel budowę domu  alternatywnego do hospicjum. Jednym z jej partnerów jest Uniwersytet Zielonogórski.

 

Wczoraj w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się spotkanie dotyczące tej inicjatywy. Uczestniczyli w nim: Ewa Minge, Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak, posłanka Bożenna Bukiewicz, Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki i Rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego prof. Tadeusz Kuczyński.

Jak czytamy na stronie Fundacji, ma to być dom, w którym między innymi poprzez kontakt z kulturą i sztuką podopieczni będą poddawani artterapii i aktywowani do życia. Nie chodzi tylko o uczestniczenie w roli widza w różnych wydarzeniach kulturalnych,  lecz o współtworzenie ich i czynny udział w ich rozwoju. Fundacja chce poprzez sztukę i kulturę podnieść samoocenę ludzi chorych, którzy często są skazani  na margines społeczny. Fundacja Black Butterflies ma pomysł na zupełnie nowatorskie rozwiązania kontaktu chorych ze sztuką. Partnerem w opracowaniu tej metody jest Instytut Psychologii Uniwersytetu Zielonogórskiego. Wspólnie z nim planowana jest organizacja  specjalistycznych warsztatów tematycznych pod okiem autorytetów z danej dziedziny. Jak powiedziała nam prof. Tatiana Rongińska z Instytutu Psychologii,  prowadzone są już rozmowy na temat szerokiej  współpracy Fundacji  ze specjalistami z naszej uczelni.


Wszystkie informacje o fundacji i jej działalności znajdują się na stronie www.blackbutterflies.com

 

timthumb.php.jpg
fot. www.lubuskie.pl
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT