Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Wydział Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki UZ zacieśnia współpracę z Cinkciarz.pl

15 września 2016 r.

 

wieia.png Cinkciarz.jpgCinkciarz.pl zacieśnia współpracę z Wydziałem Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Spółka chce przekazać studentom nie tylko sprzęt do pracy oraz zapewnić miejsce do odbywania praktyk, ale także podzielić się cennym doświadczeniem.


Cinkciarz.pl od wielu miesięcy aktywnie współpracuje z Wydziałem Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Przy udziale Geek Club, organizacji skupiającej miłośników programowania, zorganizowano już szereg atrakcyjnych wydarzeń. W ub. roku akademickim niemal 200 osób spotkało się na Uniwersytecie Zielonogórskim, by wspólnie oglądać na żywo transmisję z konferencji Google I/O. Z kolei ponad 100 pasjonatów nowych technologii obejrzało na uczelni konferencję Facebook F8. Dzięki współpracy WIEA UZ z firmą Cinkciarz.pl, organizatorom udało się włączyć Zieloną Górę do grona 30 miast z całego świata, w których umożliwiono udział on-line w tym wydarzeniu. To nie koniec wspólnych działań. Cinkciarz.pl wraz z reprezentantami WIEA będzie organizował kolejne tego typu spotkania, m.in. dla osób skupionych wokół Geek Club i JUG.


Zgodnie z założeniami nowego projektu, reprezentanci firmy rozwiną współpracę także w zakresie dydaktyki i zajęć praktycznych. W ramach zakładanych działań poprowadzą wykłady na kierunkach “informatyka” oraz “biznes elektroniczny”. - Zależy nam, aby studenci mieli styczność nie tylko z teorią akademicką, ale także rozwiązywali zagadnienia inżynierskie, które występują w firmie np. na poziomie projektowania i rozwoju oprogramowania - zapowiada Piotr Kiciński, wiceprezes Cinkciarz.pl.


Cinkciarz.pl poprowadzi nie tylko szereg wykładów, ale również, na późniejszym etapie współpracy, niewykluczona jest realizacja zajęć laboratoryjnych w mniejszych grupach. Współpraca będzie się także odbywała w obszarze działalności kół naukowych. Spółka jest gotowa do przekazania sprzętu na potrzeby zajęć praktycznych. Firma wyposaży stanowiska umożliwiające projektowanie aplikacji na urządzenia mobilne. Zostaną przygotowane stanowiska deweloperskie, zaopatrzone m.in. w komputery, tablety, smartfony i smartwatche.


Poza przekazaniem sprzętu spółka oddeleguje również doświadczonych pracowników, którzy będą wspierali studentów w trakcie realizacji projektów. Udział firmy w procesie kształcenia studentów zapewnią senior developerzy i project managerowie. Tematyka zajęć będzie inspirowana rzeczywistymi potrzebami przedsiębiorstwa.


- Głos praktyka, specjalisty z dużej firmy zajmującej się na co dzień wdrażaniem konkretnych rozwiązań, jest dla studenta motywujący. Student uzyskuje dzięki takiej interakcji głębszą świadomość, że teorie, których uczy się na zajęciach, są zastosowywane w praktyce. A przykłady, warto powiedzieć to szczerze, są najlepszą formą nauczania - tłumaczy prof. Marcin Mrugalski, dziekan WIEA.


Spółka otworzyła także program praktyk studenckich. Tylko podczas kończącego się okresu letniego, kilkunastu studentów zdobyło doświadczenie w dziale IT. Mieli okazję wziąć udział w pracach związanych z testowaniem i rozwojem oprogramowania. Większość z nich przedłużyła staż, podpisując umowy dostosowane do ich możliwości czasowych. Kolejni praktykanci już wkrótce dołączą do zespołu. - Dzięki tej współpracy studenci zwiększają swoje szanse na znalezienie atrakcyjnego zatrudnienia nie tylko po zakończeniu studiów, ale także już w trakcie ich trwania. Wielu aktualnych pracowników spółki Cinkciarz.pl to absolwenci wydziału WIEA - dodaje Piotr Kiciński.

 

 

Spółka Cinkciarz.pl to jedna z najszybciej rozwijających się firm w Europie. Z usług lidera internetowego rynku wymiany walut korzystają m.in. przedsiębiorstwa i instytucje oraz klienci indywidualni. Od 2010 r. firma z powodzeniem funkcjonuje w sektorze fintech. System rozwiązań, które oferuje to innowacyjny produkt finansowy. Firma należy do organizacji SWIFT, zrzeszającej największe banki oraz instytucje finansowe.

 

Serwis jest dostępny przez całą dobę. Użytkownicy mają możliwość wymiany waluty za pomocą portfela walutowego, modelu transakcji społecznościowych oraz z rachunku bankowego. Wymianę walut wspiera szereg narzędzi: stałe zlecenie, polecenie zapłaty, alert walutowy. Serwis udostępnia również aplikacje mobilne na wszystkie najpopularniejsze systemy operacyjne: Android, iOS, Windows Phone, Blackberry oraz Windows 8.

 

Firma aktywnie wspiera ideę sportu. Cinkciarz.pl jest sponsorem klubu koszykarskiego Chicago Bulls oraz Oficjalnym Sponsorem Reprezentacji Polski w piłce nożnej.

 

 

 

 

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT