Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Wysokie lokaty drużyn AZS UZ w Akademickich Mistrzostwach Polski

25 kwietnia 2022 r. 

AMP_unihokej_06_fotorganizatorzy-2.jpg

Podczas Akademickich Mistrzostw Polski w unihokeju. Fot. materiały prasowe organizatorów.

W dniach 21 – 24 kwietnia br. w Warszawie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w unihokeju. Wygrała je drużyna Politechniki Gdańskiej. Srebrne medale przypadły Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, a brązowe – Śląskiemu Uniwersytetowi Medycznemu w Katowicach. Reprezentacja Uniwersytetu Zielonogórskiego, zajęła ostatecznie wysokie 5 miejsce.


Czterodniowe zawody prowadzone w obiektach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zebrały rekordową liczbę 30 uczelni, podzielonych na osiem grup. Zespoły składające się z mężczyzn i kobiet (na parkiecie musiało jednocześnie przebywać trzech graczy plus bramkarz, w tym przynajmniej jedna kobieta lub jeden mężczyzna) w 74 meczach ustrzeliły setki goli.


W fazie grupowej nasi zawodnicy zwyciężali w kolejnych meczach: z Akademią Wychowania Fizycznego w Katowicach 2:0, Politechniką Rzeszowską 4:1; z Karpacką Państwową Uczelnią w Krośnie 6:5.


W 1/8 finału drużyna UZ pokonała Uniwersytet Medyczny w Łodzi 12:1! W ćwierćfinale przegrali z Uniwersytetem Warszawskim 4:5. W meczu o miejsca 5-8 zielonogórzanie pokonali reprezentację Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie 4:0. W meczu o 5 miejsce Uniwersytet Zielonogórski wygrał z  Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie 8:7. 


 

AMP_tenis_stolowy_2021-22_04-1.jpg

Podczas turnieju. Fot. materiały prasowe organizatora.

W ostatni weekend odbyły się również Akademickie Mistrzostwa Polski  w tenisie stołowym kobiet i mężczyzn, rozgrywane w Gdańsku. Uniwersytet Zielonogórski reprezentowała „brzydsza” płeć. Ekipa UZ dotarła do ścisłej gry o medale. W ćwierćfinale pokonała 3:1 miejscową Politechnikę Gdańską, ubiegłorocznych wicemistrzów AMP. Zielonogórzanie w starciu o finał ulegli jednak zawodnikom Akademii Zamojskiej, na których czekał Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Gra o złoto AMP, będąca przy okazji pojedynkiem o prymat w regionie, lepiej ułożyła się dla lublinian. UMCS prowadził już 2:0, ale zamościanie doprowadzili do remisu. Decydujący, piąty pojedynek zwyciężyli jednak lublinianie. Brązowy medal przypadł pingpongistom Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, którzy również stosunkiem 3:2 pokonali Uniwersytet Zielonogórski.

 


Obu drużynom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników.

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT