Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Wystawa plenerowa z okazji 20-lecia UZ przy zielonogórskim ratuszu

7 października 2021 r.

wystawa 20 lecie.jpg

Od 4 października można oglądać plenerową wystawę na zielonogórskim deptaku (przy ratuszu) - Uniwersytet Zielonogórski 2001–2021 zorganizowaną z okazji 20-lecia Uczelni.  Wysatwa będzie czynna do 1 listopada br. 

 

Uniwersytet to wspólnota, z łac. universitas magistrorum et scholarium, wspólnota nauczycieli i uczniów, ogółu pracowników wspierających kształcenie studentów oraz rozwój nauk. Opiera się na budowaniu wzajemnych więzi i relacji, tworzeniu własnej tożsamości, ale też zachowaniu oraz pielęgnowaniu wielowiekowej tradycji i ceremoniałów.


 
Zapraszamy na wystawę, która poprzez obraz prezentuje różne strony działalności uczelni - naukową, dydaktyczną, artystyczną i kulturalną, przedstawia życie akademickie w jego codzienności i świętowaniu, pokazuje nowoczesność i tradycję, wyznacza nasze miejsce w lokalnej społeczności. Świętujemy 20-lecie Uniwersytetu, ale kontynuujemy 56-letnią historię środowiska akademickiego miasta – mówi Ewa Adaszyńska, dyrektor Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego.


 
Alma Mater to wielki skarb, który wymaga dbałości i oddania pisał prezes Rady Ministrów Jerzy Buzek z okazji pierwszej inauguracji roku akademickiego Uniwersytetu Zielonogórskiego w 2001 roku.


 

Autorami scenariusza, wyboru zdjęć i oprawy graficznej wystawy są profesorowie: Dariusz Dolański i Krzysztof Benyskiewicz.
 Autorzy zdjęć to: Czesław Łuniewicz, Tomasz Gawałkiewicz, Marek Lalko, Kazimierz Adamczewski, Iwo Adaszyński, Archiwum UZ , Archiwum CNK-CP.

 

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT