Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Wzmocnienie polsko-niemieckiej badawczej sieci Przemysłu 4.0

28 czerwca 2021 r.
 

Międzynarodowy koordynator sieci META na Politechnice w Chemnitz, prof. Justyna Patalas-Maliszewska z UZ, promuje polsko-niemiecką współpracę naukową podczas pobytu naukowego w Chemnitz

prof. J.Patalas.jpg

Prof. Justyna Patalas-Maliszewska. Zdjęcie: Katja Klöden

Prof. Justyna Patalas-Maliszewska, dyrektor Instytutu Inżynierii Mechanicznej na Uniwersytecie Zielonogórskim, pracuje przez trzy miesiące jako profesor wizytujący na Wydziale Systemów i Procesów Produkcyjnych Politechniki w Chemnitz. Od 2020 roku (w odpowiedzi na prośbę prof. Dix, dyrektora Instytutu Systemów i Procesów Produkcyjnych na Politechnice w Chemnitz) pełni rolę międzynarodowego koordynatora sieci „Produkcja 4.0 -rozwój i transfer rozwiązań automatyzacji – META”. „Jak poważnie prof. J. Patalas-Maliszewska podchodzi do tego zadania, świadczy fakt że mimo trudności spowodowanych pandemią przyjeżdża na naszą uczelnię jako naukowiec wizytujący na trzy miesiące” – mówi dr Matthias Rehm, inicjator sieci META oraz  dodaje: „serdecznie witamy i liczymy na intensywną współpracę”.

 

Do końca lipca 2021 r. prof. J. Patalas-Maliszewska poprowadzi wspólne badania w zakresie analizy danych w produkcji oraz opracuje koncepcję opartego na wiedzy modelu wspomagającego podejmowanie strategicznych decyzji w kontekście Przemysłu 4.0.  W celu wzmocnienia międzynarodowej sieci META w programie przewidziane są rozmowy z niemieckimi członkami sieci oraz przygotowanie wyjazdu niemieckich przedsiębiorców do Polski. 

 

Źródło .

 
Strona główna sieci META  .

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT