Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

XI Ogólnopolski Festiwal Krótkiego Metrażu Francuskojęzycznego

27 maja 2015 r.

 

            W dniach 29-31 maja 2015 r. odbywać się będzie 11 Ogólnopolski Festiwal Krótkiego Metrażu Francuskojęzycznego. Wezmą w nim udział uczniowie z ponad 30 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Polski oraz z Francji ( 2 ekipy po 3 osoby), Czech (2 ekipy po 4 osoby) i z Niemiec (2 ekipy, łącznie 7 osób).. Przygotowane przez nich filmy, zostaną ocenione i nagrodzone przez jury, w skład którego będą wchodzić znane osobistości z świata filmu: Katarzyna Adamik, Miłosz Hermanowicz,  Yann Seweryn, Sandra Staniszewska oraz Stephane Włodarczyk. Swoją obecnością Festiwal zaszczyci również François Richerme,  Attaché ds. współpracy językowej reprezentujący Ambasadę Francji w Polsce.

Uniwersytet Zielonogórski, jak co roku, sprawuje patronat nad Ogólnopolskim Festiwalem Krótkiego Metrażu Fillmu Francuskojęzycznego i jest współorganizowany przez studentów i wykładowców z Instytutu Neofilologii.

                  Festiwal odbywać się będzie w następujących miejsach: Kino Nysa, BWA, Muzeum Ziemi Lubuskiej, Teatr Lubuski, Jazzgot Cafe.

           

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT