Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Zagłosuj na budowę woliery w Ogrodzie Botanicznym UZ

bociek 4.jpg

Jeden z dwóch pierwszych pacjentów Ośrodka Rehabilitacji dla Zwierząt Chronionych Prawem przy Ogrodzie Botanicznym UZ. Fot. Radosław Skrobania

28 stycznia 2016 r.

 

W 2015 roku uczelniane koło Ligi Ochrony Przyrody zgłosiło do Budżetu Obywatelskiego wybudowanie Ośrodka Rehabilitacji dla Zwierząt Chronionych Prawem. Wówczas nie było takiego miejsca w całym województwie, a stale ktoś do nas dzwonił z pytaniem, co zrobić ze znalezionymi rannymi zwierzętami.

 


Inwestycja uzyskała poparcie i właśnie została ukończona. Znajduje się przy Uniwersyteckim Ogrodzie Botanicznym. Dziękuję wszystkim, którzy zagłosowali na Ośrodek i umożliwili tym samym jego powstanie. Mamy już pierwszych pacjentów – dwa bociany białe. 

 


Przewidujemy większą liczbę pacjentów. Dlatego konieczne staje się wybudowanie dodatkowej woliery dla ptaków. Będzie się składać z 6 części oraz centralnie położonej szopy chroniącej przed niepogodą. Zgłosiliśmy budowę woliery do Budżetu Obywatelskiego na 2016 r. Wartość tego zadania wynosi 70 tys. zł. 

 


Będę wdzięczny za poparcie naszej idei i i okazaną w ten sposób pomoc ptakom. Proszę o głosy na zadanie 1.10, na liście nr 1 w kategorii  Zadania Małe Infrastrukturalne (do 150 tys. zł). W głosowaniu mogą wziąć udział wyłącznie dorośli mieszkańcy Zielonej Góry i z jednej listy (ogółem są 4) mogą wybrać tylko jedno zadanie.

 


Istnieje możliwość zagłosowania przez internet: 

https://docs.google.com/forms/d/1zle02b1S-lrrSIXmhDluTK955t5s6mkIKF54MrXngNM/viewform?c=0&w=1

 


Głosowanie trwa od 11 stycznia do 5 lutego 2016 r. Pozostało niewiele czasu, więc proszę nie zwlekać ze wsparciem naszego pomysłu. 

 


 
prof. Leszek Jerzak, dziekan Wydziału Nauk Biologicznych UZ

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT