Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Zapraszamy na wystawę „Martwa natura” dr hab. Alicji Lewickiej-Szczegóły, prof. UZ

15 czerwca 2020 r.

Alicja Lewicka.jpg

fot. A. Lewicka-Szczegóła

Zapraszamy do Biura Wystaw Artystycznych w Zielonej Górze (al. Niepodległości 19)  na otwarcie wystawy „Martwa natura”, której autorką jest dr hab. Alicja  Lewicka-Szczegóła, prof. UZ, prodziekan Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego. Odbędzie się ono w najbliższy piątek, 19 czerwca br. o godz. 19.00, Wystawa będzie czynna do 12 lipca br.

 

Jest ona kontynuacją realizacji z ostatnich lat (np.: „Sukulenty”, „Epifity”, „Pnącza”) – mówi Alicja Lewicka-Szczegóła. Próbuję w nich analizować znaczenia relacji międzyludzkich, kojarząc je i utożsamiając ze światem form roślinnych. Opowiadam o nich, przyjmując jako sposób i język narracji naturalne mechanizmy występujące w przyrodzie, a także procesy i sytuacje kontroli nad nią. Tytuł wystawy można też traktować jako współwystępowanie cech życia, działania, spontaniczności i zmiany oraz stanów im przeciwstawnych, bliskich stagnacji, wyłączenia czy zależności.

 

 

Alicja Lewicka-Szczegóła – urodziła się w 1967 roku w Lesznie. W latach 1987-1992 studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu (obecnie UAP). Doktorat w zakresie rzeźby uzyskała w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (promotor prof. Jan Berdyszak), stopień doktora habilitowanego – na Wydziale Multimediów i Komunikacji Wizualnej w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu.

Od 1992 roku związana jest, najpierw z Instytutem Wychowania Plastycznego w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Tadeusza Kotarbińskiego w Zielonej Górze, a następnie z Wydziałem Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Prowadzi Pracownię Rysunku i Intermediów w Instytucie Sztuk Wizualnych. W latach 2011-2014 była jego dyrektorem. Od 2016 jest prodziekanem Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego. Twórczość w zakresie instalacji, multimediów, obiektu.

Mieszka w Zielonej Górze.
 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT