Zatańcz z Lubuskim ...

Lubuski duży.JPG

Fot. Materiały prasowe LZPiT.

 

24 września 2015 r.

 

Od 1 października  br. na studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego czekać będzie nie lada gratka! Po raz pierwszy w historii uczelni, studenci będą mieli możliwość uczęszczania, w ramach zajęć z wychowania fizycznego, na zajęcia taneczne. Niespodzianka tym większa, że nie będzie to hip-hop czy tańce latynoamerykańskie, a nasze rodzime tańce ludowe. 

 


Dzięki porozumieniu zawartemu pomiędzy UZ a Regionalnym Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze swoje drzwi dla studentów otworzy Lubuski Zespół Pieśni i Tańca im. Ludwika Figasa. Na zajęciach prowadzonych przez instruktorów zespołu, żacy będą mieli okazję nauczyć się polskich tańców narodowych, a także wielu innych tradycyjnych tańców pochodzących z różnych regionów Polski, takich jak sztajerki, walczyki czy polki (choć część etnografów i etnochoreografów uważa, że polka jest tańcem wywodzącym się z Czech - dopisek mój etch).

 


Zespół zaprasza zarówno początkujących tancerzy, jak i tych bardziej zaawansowanych. Na zajęcia nie trzeba zapisywać się parami. Zapisy od 1 października br. podczas spotkań dotyczących zajęć wf-u, które będą się odbywać w hali sportowej UZ przy ul. prof. Z. Szafrana.

 

Możliwe terminy zajęć: poniedziałek, środa, czwartek, ok. godz. 19.00

 

Wybierz 4xZ na UZ:

Zatańcz,
Zabaw się,
Zalicz wf,
Zostań królem parkietu!

 


Jeśli masz pytania, skontaktuj się z przedstawicielami Zespołu:
www.lubuski.org
www.facebook.com/lubuski.zespol
e-mail: lzpit@wp.pl

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT