Zawody pływackie o Puchar Dziekana Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu

7 grudnia 2017 r.

 

 

We wtorek, 5 grudnia br.. na pływalni przy ul. Wyspiańskiego akademickie reprezentacje Zielonej Góry i Gorzowa Wlkp. po raz czwarty rywalizowały w zawodach pływackich o Puchar Dziekana Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu. Imprezę otworzyła Prodziekan WLiNoZ dr Ewa Skorupka, a na starcie zameldowało się łącznie 47 zawodniczek i zawodników, którzy rywalizowali w 8 konkurencjach indywidualnych i 2 konkurencjach sztafetowych. Po pełnych emocji zawodach lepsi okazali się studenci ZWKF, którzy zdobyli 104 pkt (UZ – 97 pkt). Tym samym główna nagroda zawodów - Puchar Dziekana Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu - ufundowana przez Panią prof. Agnieszkę Zembroń – Łacny pozostała w Gorzowie Wlkp.


Zawody zorganizowała sekcja pływania i ratownictwa wodnego KU AZS UZ i SWFiS, przy dużej pomocy ze strony MOSiR. W rolę sędziów wcielili się studenci II roku Wychowania Fizycznego, którzy zapewnili wręcz profesjonalną organizację imprezy.

 

Poniżej oficjalne wyniki zawodów:

 

50 m st. dowolnym kobiet:

 

Rybka Paulina (ZWKF)                                       0:33,65
Duszowicz Agnieszka (UZ, Budownictwo)            0:36,75
Fons Klaudia (ZWKF)                                         0:36,59
Szafkowska Anna (ZWKF)                                  0:48,06



50 m st. dowolnym mężczyzn:

Ampulski Remigiusz (ZWKF)                               0:24,65
Kruczyk Adrian (ZWKF)                                       0:26,50
Pytel Piotr (UZ, Logistyka)                                   0:26,62
Gościniak Adrian (UZ, Inż. Danych)                      0:27,28
Trąbka Piotr (UZ, WF)                                         0:29,09
Magdans Miłosz (ZWKF)                                     0:29,72



50 m st. klasycznym kobiet:

Lach Paulina (UZ, Psychologia)                           0:38,71
Majchrzak Angelika (ZWKF)                                0:41,20
Komorowska Wiktoria (UZ, Psychologia)              0:46,33
Patrzykąt Wiki (ZWKF)                                       0:49,28
Dubiniec Barbara (ZWKF)                                    0:51,03
Skibińska Dorota (UZ, WF)                                  0:52,34



50 m st. klasycznym mężczyzn:

Kosowicz Wojciech (UZ, Coaching)                     0:30,50
Świdurski Bartosz (UZ, Informatyka)                    0:33,47
Muler Maksym (ZWKF)                                      0:33,84
Pietrzak Sebastian (ZWKF)                                0:34,51
Cegielski Szymon (UZ, Informatyka)                    0:40,69
Fredyk Hubert (ZWKF)                                        0:41,13



50 m st. grzbietowym kobiet:

Porzelska Anna (ZWKF)                                    0:34,46
Onoszko Magdalena (UZ, Psychologia)               0:35,84
Wolanin Aleksandra (UZ)                                   0:36,31
Pawlaczyk Natalia (ZWKF)                                0:38,78
Mydłowska Marta (ZWKF)                                 0:43,18



50 m st. grzbietowym mężczyzn:

Yaroshuk Bohdan (UZ, WF)                              0:29,89
Czapski Michał (ZWKF)                                   0:30,78
Kruk Maciej (ZWKF)                                        0:31,10
Blacha Bartosz (UZ, WF)                                 0:34,50
Ludwicki Adam (UZ, Lekarski)                          0:36,77
Kaniewski Grzegorz (ZWKF)                            0:39,41



100 m st. zmiennym:

Halagiera Joanna (ZWKF)                                1:16,46
Królak Martyna (UZ, AiR)                                 1:17,40
Sierżant Natalia (ZWKF)                                  1:33,09
Przybyła Aleksandra (UZ, F. angielska)             1:36,43
Nawój Dorota (UZ, WF)                                    1:43,72



100 m st. zmiennym:

Morawski Krzysztof (UZ, WF)                            0:58,85
Węgłowski Karol (ZWKF)                                  1:08,36
Szemetiłło Jakub (UZ, Informatyka)                    1:12,09
Michta Bernard (ZWKF)                                    1:15,72
Kulis Mateusz (ZWKF)                                      1:20,81
Kita Mateusz (UZ, Informatyka)                          1:26,93



Sztafeta 6 x 50 kobiet

ZWKF Gorzów Wlkp (Halagiera, Majchrzak, Pawlaczyk, Mydłowska, Porzelska, Rybka)        3:20,57
Uniwersytet Zielonogórski (Onoszko, Przybyła, Lach, Duszowicz, Królak, Wolanin)                    3:23,72



Sztafeta 6 x 50 mężczyzn

Uniwersytet Zielonogórski (Kosowicz, Gościniak, Pytel, Yaroshuk, Morawski, Świdurski)                 2:34,96
ZWKF Gorzów Wlkp (Czapski, Węgłowski, Ampulski, Kruczyk, Muler, Kruk)                                2:36,82

 

 

 

20171205_120454.jpg 20171205_121538.jpg 20171205_123459.jpg
20171205_124145.jpg 20171205_125348.jpg 20171205_115930.jpg
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT