Zbiórka krwi oraz rejestracja potencjalnych Dawców komórek macierzystych

15 listopada 2016 r.

 

_DSC3900.JPG

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze po raz kolejny organizuje zbiórkę krwi oraz rejestracje potencjalnych Dawców komórek macierzystych Fundacji DKMS Polska. Akcja odbędzie się 16 listopada br. w godz. 9.00-14.00 w sali prasowej urzędu przy ul. Podgórnej 7.


Aktualnie bank krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze świeci pustkam. Deficyt ten dotyczy wszystkich prawie wszystkich grup krwi z wyjątkiem AB+. Powodów aż takiego deficytu jest kilka… Przede wszystkim pora jesienna sprzyja różnym infekcjom i wtedy przyjmujemy dużo leków przeciwgrypowych, które dyskwalifikują dawców.


Dla każdego, kto odda krew ub zdecyduje się być dawcą szpiku, oprócz zestawu regeneracyjnego o wartości 4500 Kcal, organizatorzy przygotowali dodatkowo jesienny  upominek w postaci: dyni, jabłek i rozgrzewającej herbaty…


Pamiętajmy, że krew jest wielkim darem, jaki możemy bezinteresownie ofiarować drugiemu człowiekowi. Ten gest serca i wspólne zaangażowanie mogą przyczynić się do uratowania niejednego ludzkiego życia.


To już staje się tradycją, że Urząd Marszałkowski kilka razy w roku organizuje akcje honorowego oddawania krwi kierowane do mieszkańców Zielonej Góry i okolic, urzędników samorządowych i pracowników różnych instytucji.

W tym roku było to w marcu z okazji dnia kobiet i w lipcu, podczas wakacji kiedy krew jest również bardzo potrzebna.


Listopadową akcję promować będzie hasło:

Choć jesiennie jest i mgliście

U nas będzie mocno krwiście.

A kto siły ma bez liku

- może zostać dawcą szpiku.

 

 

źródło: lubuskie.pl

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT