Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Zdalny dostęp do Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego

25 marca 2020 r.

 


 

1ZAFF130605_053.jpg

fot. T. Gawałkiewicz, Biblioteka UZ


Biblioteka Uniwersytetu Zielonogórskiego przypomina, że wszyscy pracownicy i studenci naszej uczelni mogą korzystać z zasobów elektronicznych subskrybowanych przez bibliotekę z własnych domów,  poprzez dostęp zdalny.


Na stronie internetowej BUZ znajduje się wyszukiwarka EDS, która przeszukuje wszystkie dokumenty elektroniczne. Aby uzyskać do nich dostęp, należy skorzystać z usługi W3cache/proksy. Instrukcję do logowania można znaleźć tutaj::
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jednocześnie Biblioteka UZ zaprasza do korzystania z otwartych dostępów do publikacji związanych z COVID-19 oferowanych przez światowych wydawców w czasie epidemii.

 

 

 

 

Cambridge-logo.png

Cambridge University Press oferuje wszystkim zainteresowanym bezpłatny dostęp do rozdziałów książek i artykułów w czasopismach odnoszących się do badań nad COVID-19. CUP dołączyło do Wellcome Trust i ponad 30 wiodących wydawców, zobowiązując się do udostępnienia wszystkich swoich publikacji związanych z COVID-19 i ich pełnych danych w PubMed Central (PMC) i innych publicznych repozytoriach.
Artykuły pochodzą z czasopism takich jak Epidemiology & Infection, Prehospital and Disaster Medicine, Infection Control & Hospital Epidemiology oraz Animal Health Research Reviews.
Zasoby dostępne są tutaj::

 

 

 

 

 

 

 

Clarivate Analystic - logo.jpg

 

Clarivate Analitics (Web of Science) uruchomiła globalną witrynę internetową z zasobami na temat COVID-19, aby pomóc badaczom medycznym, pracownikom służby zdrowia uzyskać dostęp do wiodących światowych badań i najnowszych wiadomości na temat koronawirusów. Zasoby są na bieżąco aktualizowane.
LINK::

 

 

 

 

 

 

elsevier_logo (1).jpg

 

Elsevier tworzy Centrum Informacji o Koronawirusie 2019-nCoV. Zgromadzono tam artykuły i wszelkie materiały na temat choroby w języku angielskim i mandaryńskim. Zawartość jest na bieżąco aktualizowana.
LINK::

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NIH - logo.png

National Institutes of Health USA publikuje najnowsze informacje o COVID-19. Publikacje dostępne są dla wszystkich. Na stronie internetowej można zapisać się do newslettera i otrzymywać najważniejsze informacje do swojej skrzynki mailowej. LINK::

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT