Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Natalia Dominiak i Daniel Ławrynowicz na podium Pucharu Świata sztafet mieszanych w pięcioboju nowoczesnym

28 czerwca 2022 r.

na podium wł..jpg

Na podium. Fot. http://www.pentathlon.org.pl

W minioną niedzielę (26 bm.) w tureckiej Ankarze zakończyła się rywalizacja sztafet mieszanych, będąca ostatnim akcentem finału Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym. Reprezentanci Polski Natalia Dominiak i Daniel Ławrynowicz, sięgnęli po brązowe medale. 

 

To był zdecydowanie udany dzień dla polskich zawodników. Natalia i Daniel już od pierwszej z rozegranych konkurencji spisywali się bardzo dobrze. Podczas jazdy konnej, osiągnęli bardzo wysoki wynik, tracąc jedynie 7 punktów za jedną zrzutkę. Ich rezultat okazał się drugim najlepszym wynikiem. Kolejnym sukcesem okazał się występ Polaków w turnieju szermierczym. Nasi reprezentanci zadali 21 zwycięskich trafień, dzięki czemu zajęli wysokie 4 miejsce. Po dwóch rozegranych konkurencjach zajmowali medalową, 3 pozycję.


Po pływaniu, polska sztafeta znajdowała się tuż za medalową trójką, tracąc do konkurentów 9 sekund. Jako pierwsi na trasę laser run wyruszyli Japończycy – Misaki Uchida i Taishu Sato. 20 sekund za liderami do finałowego wyścigu przystąpili Meksykanie Mariana Arceo i Duilio Carrillo. Z numerem 3 wystartowali Egipcjanie Salma Abdelmaksoud i Eslam Hamad.


Polacy okazali się najskuteczniejszym teamem na strzelnicy. Podczas kolejnych rund byli niemal bezbłędni, co w połączeniu z bardzo mocnym tempem biegu, pozwoliło na objęcie pozycji medalowej, której nie oddali już do końca wyścigu. Daniel Ławrynowicz przekroczył linię mety jako trzeci i wspólnie z Natalią wywalczył dla Polski brązowy medal finału Pucharu Świata. 

Ostateczne wyniki:
 

1. Balazs Szeps/Michelle Gulyas (Węgry),
 

2. Taishu Sato/Misaki Uchida (Japonia),
 

3. Daniel Ławrynowicz/Natalia Dominiak (Polska).

 

Serdecznie gratulujemy medalu  :).

 

Źródło: http://www.pentathlon.org.pl/braz-finalu-pucharu-swiata-natalia-dominiak-i-daniel-lawrynowicz-na-podium-rywalizacji-sztafet-mieszanych/


Przypomnijmy, że Natalia Dominiak to studentka 3 roku na kierunku wychowanie fizyczne na Wydziale Nauk Biologicznych Uniwersytetu Zielonogórskiego. Objęta jest programem wsparcia studentów sportowców w ramach projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki –  Narodowa Reprezentacja Akademicka. To projekt wsparcia procesu kształcenia studentów- sportowców, który ma na celu umożliwienie realizowania równoległej kariery sportowej oraz nauki akademickiej. Obejmuje on dofinansowanie dodatkowych zajęć dydaktycznych w formie indywidualnej organizacji studiów. Szczegółowe informacje można przeczytać tutaj: https://www.infoserwis.uz.zgora.pl/index.php?picioro-studentow-z-uz-uczestnikami-programu-narodowa-reprezentacja-akademicka.Na co dzień Daniel Ławrynowicz jest zawodnikiem Legii Warszawa.

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT